Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

Ankara Dershane Seçimi

Anasayfa » Ankara Dershane Seçimi

İyi bir dershane sadece eğitim yönünden tercih edilmez. Öğrencisini hedefe ulaştırmada hem sınava hazırlayan hem de psikolojik/bilişsel gelişimini destekleyici yönü olması nedeniyle de tercih edilir.

Kişisel Koçluk Hizmetleri

Ankaranın en iyi dershanesi araştırmalarında öğrencilere eğiktim desteği yanında, psikolojik ve kişisel gelişim desteği veren dershaneler talep görür. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimi tüm dershanelerde olsa da, bazıları pasif olabilir. Yani tamamen göstermeliktir. Bu nedenle dershane seçiminde aktif bir Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık hizmetinin verildiğinin bilinmesi gerekir.

Bilinen dershanelerin çoğunda öğrenciler için kişisel koçluk hizmeti de verilmektedir. Kişisel koçlar, öğrenci ile birebir ilgilenir ve öğrencinin eksikliklerini gidererek kendisini geliştirmesini sağlar. Bazı öğrenciler velileriyle sağlıklı bir iletişim içindeyken, bazıları için bu mümkün olmayabilir.

Öğrenci kendisini ve istediklerini ifade edemeyebilir. Örneğin sınav dönemi yaklaştıkça sınav stresi, sınav kaygısı ve başaramama korkusu gibi psikolojik durumlara yol açabilir. Ailesinden yeterli desteği de göremezse, iyice içine kapanabilir, motivasyonu düşebilir hatta depresyona girebilir.

Dershanelerde görev yapan rehber öğretmenler, psikolojik danışmanlar ve koçlar tüm kaygıları azaltmak, öğrencinin düşük motivasyonunu yükseltmek ve sınavlara hazırlanmak için çaba gösterir. Ayrıca aileden destek görmeyen öğrenci kendisini yalnız hisseder. Kişisel koçlar öncelikle öğrenciyi her yönüyle tanır, değerlendirir ve ona uygun bir sınav çalışma programı hazırlar. Bu hayat mücadelesinde yalnız olmadığının mesajını verir. Güç ve enerji toplamasını sağlar. Bir sporcunun antrenörü gibi çalışır. Öğrenci bu sayede sadece sınavlara değil, hayata da en iyi şekilde hazırlanır. Ankaranın en iyi dershanesi arayışında kişisel koçluk hizmetlerini olup olmadığı da araştırılmalıdır.

İster bir okul öğrencisi olsun, isterse bir sınava hazırlanan bir yetişkin, motivasyonunun düştüğü zamanlar olabilir. Bu motivasyon kaybı sadece okul yaşantısını değil iş ve kişisel hayatı da olumsuz etkiler. Sınav dönemleri yaklaştığında kaygı ve korkular artar, motivasyon düşer. Öğrencinin aklında

  1. Nasıl ders çalışmalıyım?
  2. Bazı konuları anlayamıyorum /Aklımda tutamıyorum. Ne yapmam gerekir?
  3. Kurs harici özel ders almam gerekir mi?
  4. Sınavı başarabilir miyim? gibilerinden pek çok soru vardır. Özellikle sürekli eğitim

sisteminde bir şeylerin değişmesi de öğrencilerde kafa karışıklığına neden olabilir. Kişisel Koçlar öğrenciyi okuldaki gelişimi/değişimi yakından takip ederek, ona yapması ve yapmaması gerekenleri söyler. Bilgilerin daha kalıcı olması için öğrenmeye dayalı eğitim sistemi uygulanır. Bu arada kişisel koçluk hizmetleri sadece dershane içinde değil, internet aracılığıyla çevrimiçi olarak örgencinin evindeyken de verilebilir.

Yaz Kampı

Ankaranın en iyi dershanesi aramalarında veliler dershanenin yaz kampı hizmeti verip vermediğini de araştırır. Yaz kamplarında mezun öğrencilere ve 9–10–11 ve 12.sınıflara kimya, fizik ve matematik dersleri verilir. 6–7 ve 8.sınıflara Türkçe, Fen bilimleri ve matematik dersleri verilmektedir. Yaz kampı, dershanenin belirlediği tarihler arası, haftada 5 gün, 09.00 ve 17.00 saatleri arası, toplamda 180 saat olarak verilir.

Yaz kampında konu anlatımı yapılır, tarama ve deneme sınavları ile bol soru çözümü yapılır. Amaç, konulardaki eksiklikleri kapatmaktır. Öğrencilere derslere verimli şekilde nasıl çalışılacağı öğretilir. Bu sayede evlerinde de tek başlarına verimli ders çalışması yapabilirler. Ayrıca kampta hangi konunun işlendiği, kaç soru çözümü yapıldığı gibi bilgiler, dershanenin internet bağlantısıyla velilerle de paylaşılmaktadır.

Ankara Dershane Seçimi

Ankaranın en iyi dershanesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise dershane seçimidir. Pek çok dershane yılların tecrübesi ile hizmet verse de, bazı dershaneler yerel

Duyuru
Duyuru
Konuşmayı Başlat
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara